post

Jakie ubezpieczenie na życie wybrać ?

Jeśli podjęliśmy już decyzję, że chcemy wykupić polisę na życie, a wir obowiązków rodzinnych i zawodowych uniemożliwia nam gruntowne studiowanie poszczególnych ofert, skorzystajmy z internetowej porównywarki, która da nam ogólny pogląd na ten temat. Potem pytajmy jednak zawsze o szczegóły agenta ubezpieczeniowego.

Porównywarki ubezpieczeń na życie

Porównywarki internetowe powstały właśnie dla ludzi zabieganych, którzy nie mają czasu na porównywanie ofert poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Wystarczy w każdą wyszukiwarkę wpisać frazę: „jakie ubezpieczenie na życie wybrać”, a wyskoczy nam kilka tego typu porównywarek, a przy okazji rankingów firm ubezpieczeniowych. W typowej porównywarce musimy podać swoje dane, przede wszystkim wiek, typ ubezpieczenia, wykonywany zawód i miesięczne wydatki. Często jesteśmy też pytani o to, czy posiadamy własne mieszkanie oraz dzieci.
Bardzo ważna jest suma ubezpieczenia, którą powinniśmy określić sami. Ogólna zasada głosi, że jeśli posiadamy bliskich i stanowimy jej głównym żywicielem, najlepiej wybrać taką sumę ubezpieczenia, która odpowiadałaby pięciokrotności naszych rocznych poborów. Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na aż tak wysoką sumę ubezpieczenia, zwłaszcza jeśli jesteśmy po pięćdziesiątce. Wybierzmy jednak zadowalająca nas kwotę, a potem przeanalizujmy, czy możemy sobie pozwalać na opłacanie składek.

Jak działają porównywarki ubezpieczeń ?

Zazwyczaj po podaniu przez nas danych skontaktuje się z nami osoba, która poprosi nas o potwierdzenia, że jesteśmy zainteresowani oferta, a potem otrzymamy na maila wybranych pięciu ofert i tylko idealny poradnik ubezpieczyciela, który przybliży nam odpowiedzi na typowe pytania klientów. Nico później skontaktuje się z nami telefonicznie broker ubezpieczeniowy. Niech to nas nie zraża, bo tego typu brokerzy oferują polisy kliku firm i na pewno przedstawią nam oferty odpowiadające naszym warunkom i oczekiwaniom. Lepiej odbyć jedno spotkanie, na jakim będziemy mogli porównać oferty i zadać pytania, niż 5 spotkań w siedzibach konkretnych towarzystw ubezpieczeniowych.