post

Ubezpieczenia na życie uwzględniające urodzenie się dziecka ubezpieczonemu i ochronę kobiety podczas ciąży najczęściej są oferowane wraz z grupowym ubezpieczeniem pracowników, ale możemy także wykupić dla siebie indywidualną polisę.

Dla pracodawcy koszt takiego ubezpieczenia jest niewielki, a zapewnia mu ochronę jego pracowników a ich rodzin, a dzięki temu… dobry sen. Pracownicy objęci ubezpieczeniem grupowym zwykle są do wyboru dwie-trzy opcje tego ubezpieczenia lub pakiet ubezpieczeń dodatkowych, Koszty składek są albo opłacane przez pracodawcę, albo – zwłaszcza w przypadku wyboru bogatszego pakietu świadczeń – częściowo opłacane przez pracownika. Dlatego warto czytać w ogólnych warunkach umowy, co oferuje nam ubezpieczyciel, a jeśli planujemy dziecko, wybrać taką opcję ubezpieczenia, która zapewnia nam lub naszej drugiej połowie opiekę medyczną podczas ciąży i porodu oraz wypłatę świadczeń na wypadek urodzenia dziecka czy jego śmierci.

Nie wszyscy pracodawcy oferują jednak ubezpieczenie grupowe swoich pracowników. W takich wypadkach pozostaje nam ubezpieczenie indywidualne, pod warunkiem że zawieramy umowę przed faktycznym zajściem w ciążę kobiety. Przykładowe oferty znajdziemy w sieci, wpisując w wyszukiwarkę hasło typu: „ubezpieczenie na życie urodzenie dziecka”.

Ubezpieczyciele zabezpieczają się przed naciągaczami, stosując tzw. 9-, a nawet 12-miesięczną karencję, a więc okres, w jakim pomimo opłacania przez nas składek w przypadku wystąpienia zdarzenia środki nie zostaną wypłacone. Pamiętajmy o tym podczas planowania powiększenia naszej rodziny i zawczasu zadbajmy o odpowiednie ubezpieczenie na życie.